Interstellar

Interstellar ★★

God. what. a. joke.
κρίμα τα εφέ. και η μουσική. κι ο ήχος.

πολύ κακοί διάλογοι.

πολύ κακές ερμηνείες: η Hathaway για χαστούκια, ο McConaughey παρωδία του (καλού) εαυτού του -καλύτερος ο Jim Carrey όταν υποδύεται τον McConaughey- μέχρι και ο Michael Caine χάλια έπαιζε -μέχρι κι ο Casey Affleck, πώς ήταν έτσι - Chastain, μόνο.

πολύ κακός -κάκιστος- ρυθμός (άλλες σκηνές κρατάνε έναν αιώνα χωρίς λόγο κι άλλες φεύγουν έτσι, τσαφ και δεν προλαβαίνεις να νοιαστείς στο ελάχιστο για κανέναν χαρακτήρα)

στη μισή ταινία νόμιζα σκεφτόμουν ΠΛΑΚΑ μας κάνει, έτσι;
- "ουάου, μέχρι χθες πότιζα καλαμπόκια αλλά τώρα βρήκα την ομάδα της ΝΑΣΑ και θέλει να φύγω για το διάστημα για να σώσω τον κόσμο! Τέλεια! Φεύγω αύριο!"
- "φέρτε μου έναν μαρκαδόρο να σας δείξω στον πίνακα τι θα κάνουμε, θα πάμε γύυυρω-γύρω από τον πλανήτη και θα μπούμε, ίσως παίξει ένα πρόβλημα με τις κβαντικές δυνάμεις... όχι μωρέ, νταξ, θα τα καταφέρουμε"
- "έλα, πες του, πρέπει να ξέρει ότι είσαι ερωτευμένη with that random guy in space." (πες και κάτι για τον έρωτα, κλάψε και λίγο να συγκινηθούν οι θεατές.)
- "τόσα χρόνια σας έλεγα ψέματα... omg ψέματα!;; ναι, άσε με τώρα να πω το ποίημα μου πριν πεθάνω: Do not go gentle into that good--... *SLAP*

[στο "eureka! eureka!" της Chastain και το (αχρείαστο) φιλί με εκείνον τον (αχρείαστο) τύπο όλο το Village άκουσε το facepalm μου.]

-τελικά τι μάθαμε;
-ότι η βαρύτητα διαπερνά και τις τρεις διαστάσεις -ή κάτι τέτοιο.
-κάτσε... η βαρύτητα; ή... η αγάπη;

OH.COME.ON.

Ανυπομονώ να βγει παρωδία. Θα είναι ΤΑΙΝΙΑΡΑ.

Block or Report

Evi liked these reviews