RSS feed for FIRAT

Favorite films

Recent activity

All

Recent reviews

More
 • Joy

  Joy 2015

  ★★★★ Watched 15 Aug, 2016

  Loved the movie. The story is sure a feminist one. The movie is like Cindrella without the prince. Jennifer Lawrence and De Niro's performances are fantastic as usual. A very good entrepreneurship movie to watch. Worth every minute. Well done David O. Russell ;)

 • The Wind Rises

  The Wind Rises 2013

  ★★★★½ Watched 10 Jul, 2016

  Gerçeklerle fantastik yaşamı hem renkleriyle hem de animasyonlarıyla bir araya geitrebilen muhteşem bir film. Jiro Horikoshi'nin hikayesi ancak bu kadar yalın ve güzel anlatılabilirdi. Korumacı, savaşta barış, hayaller, aşk ve elveda. Her yaşa ve her kişiye uygun bir film. Pişman olmayacaksınız.

Popular reviews

More
 • The Hangover Part III

  The Hangover Part III 2013

  ★★ Watched 12 Oct, 2013

  Totally disaster :(

 • Scenic Route

  Scenic Route 2013

  ★★★ Watched 22 Jan, 2014

  This review may contain spoilers. I can handle the truth.

  Değişik bir film. Felsefe severler için çok iyi yazılmış. Herhangi bir aksiyon sahnesi için heyecanlanmayın, çünkü filmde neredeyse hiç aksiyon sahnesi yok. Biraz kasvetli ama sonu güzel ve düşündürücü. İki son veriyor film, aynı filmdeki iki farklı karakter gibi. Kendinize hangi karakteri yakın görüyorsanız sonunu da öyle düşünebilirsiniz. Ya ölüyorlar ve sonradan yaşananlar hayal. Ya da hiç bu olaylar yaşanmamış ve tüm film bir hayal. Sonu tercihe bırakılmış ama iyi yazılmış. Zamanınız varsa izlenebilecek filmler arasında.