Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Amoebrain
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Amoebrain
Watched
1,304
Diary
55
Reviews
47
Ratings
108
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The Man Who Would Be King
★★★★★
Dark City
★★★★★
Zodiac
★★★★★
Network
★★★★★
The Wild Bunch
★★★★★
Apocalypse Now
★★★★★
Moby Dick
★★★★★
Zero Kelvin
★★★★★
Trinity And Beyond: The Atomic Bomb Movie
★★★★½
L.A. Confidential
★★★★½
Things to Come
★★★★½
The Offence
★★★★½
Fail-Safe
★★★★½
The Crying Game
★★★★½
Quest for Fire
★★★★½
Violent Cop
★★★★½
Night of the Living Dead
★★★★½
The Quatermass Xperiment
★★★★½
Previous
Next
1
2
3
…
6