Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Cora
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Cora
Watched
Diary
Reviews
Ratings
Sort by
Rating
When Rated
Rating
Highest First
Lowest First
Release Date
Earliest First
Earliest Last
Film Name
Film Popularity
Film Length
Shortest First
Longest First
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The Fall
★★★★★
Cloud Atlas
★★★★★
Barry Lyndon
★★★★★
The Scapegoat
★★★★★
The Chorus
★★★★★
The Hollow Crown: Richard II
★★★★★
Dead Man
★★★★★
Ridicule
★★★★★
Talk Radio
★★★★★
The Deep Blue Sea
★★★★★
Dahmer
★★★★★
The Reckoning
★★★★★
Snatch
★★★★★
Pulp Fiction
★★★★★
Goodbye Again
★★★★★
The Libertine
★★★★★
The Piano
★★★★★
Brick
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
25