Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Áurea Oliveira
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Áurea
Watched
760
Diary
20
Reviews
2
Ratings
663
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The Iron Lady
★★★★★
Shame
★★★★★
King of Devil's Island
★★★★★
Senna
★★★★★
Dead Poets Society
★★★★★
The Little Mermaid
★★★★★
Pretty Woman
★★★★★
Dances with Wolves
★★★★★
Home Alone
★★★★★
Misery
★★★★★
Edward Scissorhands
★★★★★
Robin Hood: Prince of Thieves
★★★★★
Thelma & Louise
★★★★★
Jurassic Park
★★★★★
The Piano
★★★★★
The Nightmare Before Christmas
★★★★★
The Crow
★★★★★
Speed
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
4
…
37