Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Áurea Oliveira
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Áurea
Watched
Diary
Reviews
Ratings
Sort by
Rating
When Rated
Rating
Highest First
Lowest First
Release Date
Earliest First
Earliest Last
Film Name
Film Popularity
Film Length
Shortest First
Longest First
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Toy Story
★★★★★
Shine
★★★★★
Fargo
★★★★★
Microcosmos
★★★★★
Romeo + Juliet
★★★★★
Seven Years in Tibet
★★★★★
Titanic
★★★★★
Life Is Beautiful
★★★★★
As Good as It Gets
★★★★★
The Horse Whisperer
★★★★★
American History X
★★★★★
Shakespeare in Love
★★★★★
The Sixth Sense
★★★★★
Erin Brockovich
★★★★★
For the Birds
★★★★★
Shadow of the Vampire
★★★★★
Moulin Rouge!
★★★★★
Jurassic Park III
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
4
5
…
37