Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Bendrix
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Bendrix
Watched
907
Diary
80
Reviews
39
Ratings
89
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The King's Speech
★★★★★
Inception
★★★★★
The Avengers
★★★★★
Planet of the Apes
★★★★★
Shutter Island
★★★★★
The Adventures of Tintin
★★★★½
Carnage
★★★★½
Super 8
★★★★½
Tucker & Dale vs. Evil
★★★★½
The Invention of Lying
★★★★½
The Muppets
★★★★
The Hobbit: An Unexpected Journey
★★★★
Intouchables
★★★★
The Expendables 2
★★★★
The Guard
★★★★
Margin Call
★★★★
Monsters
★★★★
TRON
★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
5