RSS feed for Josh
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Rush

Rush

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cyber Seduction: His Secret Life

Cyber Seduction: His Secret Life

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Witness

Witness

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
This Is the End

This Is the End

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Kings of Summer

The Kings of Summer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
World War Z

World War Z

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Behind the Candelabra

Behind the Candelabra

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Fearless Vampire Killers

The Fearless Vampire Killers

1967
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Million Pound Note

The Million Pound Note

1954
×
Read the review Edit this entry  
23
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fright Night

Fright Night

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
Read the review Edit this entry  
11
The Rocketeer

The Rocketeer

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Abduction

Abduction

2011
×
Read the review Edit this entry  
10
I Am Number Four

I Am Number Four

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Miami Connection

Miami Connection

1987
×
Read the review Edit this entry  
04
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mud

Mud

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Edit this entry  
15
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
Edit this entry  
11
The Quick and the Dead

The Quick and the Dead

1995
×
Edit this entry  
08
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Croods

The Croods

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Trance

Trance

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rio Bravo

Rio Bravo

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Spring Breakers

Spring Breakers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jiro Dreams of Sushi

Jiro Dreams of Sushi

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Out of Sight

Out of Sight

1998
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Glory

Glory

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry