Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Brian Burkart
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Brian
Watched
Diary
Reviews
Ratings
Sort by
When Rated
When Rated
Rating
Highest First
Lowest First
Release Date
Earliest First
Earliest Last
Film Name
Film Popularity
Film Length
Shortest First
Longest First
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Man of Steel
★★★½
Before Sunrise
★★★
Captain America
★
The 39 Steps
★★★★
Frances Ha
★★
Chinatown
★★★★★
Warm Bodies
★★½
Superman Returns
★★½
Singin' in the Rain
★★★★
Kon-Tiki
★★★★
Silver Bullet
★★½
Steel
½
Lifeboat
★★★½
After Earth
★★
Now You See Me
★½
Pain & Gain
★★½
Broken City
★★½
Saboteur
★★★
Previous
Next
1
2
3
…
20