Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Brian Burkart
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Brian
Watched
328
Diary
285
Reviews
44
Ratings
328
Sort by
Added
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Blazing Saddles
★★★★★
Diana Vreeland: The Eye Has to Travel
★★★
Superman II
★★★½
Crook's Tour
★★
Room 237
★★★½
The Lady Vanishes
★★★★
Marwencol
★★★★
Superman
★★★★½
Anna Karenina
★★★
Dial M For Murder
★★★½
Emperor
★★½
Young and Innocent
★★★
My Gun is Quick
★★½
Dick Tracy
★★★★
Mission: Impossible
★★★
Sabotage
★★★
The Gay Divorcee
★★★
Superman and the Mole Men
★
Previous
Next
1
2
3
4
5
…
19