Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Damien Reynolds
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Damien
Watched
26
Diary
25
Reviews
27
Ratings
26
Sort by
Name
Watched
Added
Release
Name
Popular
Activity
Rating
For
All time
All time
2013
2012
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Month
Day
Film
Released
Rating
Like
Rewatch
Review
Jul
2012
03
4:44 Last Day on Earth
4:44 Last Day on Earth
2012
★
Read the review
Jun
2012
29
American Reunion
American Reunion
2012
★★★★½
Read the review
Aug
2012
09
Battleship
Battleship
2012
★★★½
Read the review
04
Battleship
Battleship
2012
★★★½
Read the review
Jul
2012
08
Elizabeth: The Golden Age
Elizabeth: The Golden Age
2007
★★★★½
Read the review
02
Fast Five
Fast Five
2011
★★★★
Read the review
Aug
2012
19
Freddy vs. Jason
Freddy vs. Jason
2003
★★★★
Read the review
24
Friday the 13th
Friday the 13th
2009
★★★
Read the review
Jul
2012
10
Friends with Kids
Friends with Kids
2012
★★★½
Read the review
Aug
2012
12
Live Free or Die Hard
Live Free or Die Hard
2007
★★★
Read the review
Jul
2012
03
Margaret
Margaret
2011
★★★½
Read the review
Aug
2012
19
Mission: Impossible II
Mission: Impossible II
2000
★★½
Read the review
Dec
2012
07
Resident Evil: Retribution
Resident Evil: Retribution
2012
★★★★
Read the review
Aug
2012
15
Road Trip
Road Trip
2000
★★★★
Read the review
24
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
Sherlock Holmes: A Game of Shadows
2011
★★★★½
Read the review
16
Skateland
Skateland
2011
★★★½
Read the review
09
Stick It
Stick It
2006
★★★★
Read the review
21
Taken
Taken
2009
★★★½
Read the review
22
The Avengers
The Avengers
2012
★★★★★
Read the review
18
The Cabin in the Woods
The Cabin in the Woods
2012
★★★★½
Read the review
18
The Five-Year Engagement
The Five-Year Engagement
2012
★★★
Read the review
05
The Hunger Games
The Hunger Games
2012
★★★★★
Read the review
15
The Raven
The Raven
2012
★★★
Read the review
12
Victory
Victory
1981
★★★
Read the review
23
Waiting...
Waiting...
2005
★★★
Read the review