Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
dave_or_did
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for dave_or_did
Watched
322
Diary
300
Reviews
142
Ratings
322
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Cria Cuervos
★★★★★
The Adventures of Robin Hood
★★★★★
Army of Darkness
★★★★★
Evil Dead II
★★★★★
The Evil Dead
★★★★★
Winchester '73
★★★★★
Big Trouble in Little China
★★★★★
Bicycle Thieves
★★★★★
Star Wars: Episode IV - A New Hope
★★★★★
The Passion of Joan of Arc
★★★★★
To Be and To Have
★★★★★
Trouble in Paradise
★★★★★
Battleship Potemkin
★★★★★
The Shining
★★★★★
The Story of Film: An Odyssey
★★★★★
Looper
★★★★★
Little Shop of Horrors
★★★★★
The Testament of Dr. Mabuse
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
18