Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
David Anderson
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for David
Watched
1,205
Diary
13
Reviews
30
Ratings
52
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Life of Pi
★★★★★
Django Unchained
★★★★★
The Cabin in the Woods
★★★★★
The King's Speech
★★★★★
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
★★★★★
Kick-Ass
★★★★★
The Royal Tenenbaums
★★★★★
Hulk
★★★★★
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
★★★★★
The Sting
★★★★★
Iron Man
★★★★★
The Perks of Being a Wallflower
★★★★½
Silver Linings Playbook
★★★★½
Chronicle
★★★★½
Avatar
★★★★½
Bronson
★★★★½
American Beauty
★★★★½
Mission: Impossible
★★★★½
Previous
Next
1
2
3