Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
David McMillion
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for David
Watched
590
Diary
617
Reviews
3
Ratings
588
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The Lodger
★★★★★
Sunrise: A Song of Two Humans
★★★★★
Destination Tokyo
★★★★★
How Green Was My Valley
★★★★★
Gone with the Wind
★★★★★
The Lost Weekend
★★★★★
The Best Years of Our Lives
★★★★★
The Magnificent Ambersons
★★★★★
The Battle over Citizen Kane
★★★★★
Rashomon
★★★★★
This Happy Breed
★★★★★
Strangers on a Train
★★★★★
The Adventure
★★★★★
I Live in Fear
★★★★★
The Bridge on the River Kwai
★★★★★
Lawrence of Arabia
★★★★★
Se7en
★★★★★
The Night of the Hunter
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
33