Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Devon Torrey Bryant
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Devon
Watched
1,284
Diary
222
Reviews
123
Ratings
1,283
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The Last Picture Show
★★★★★
The Master
★★★★★
Modern Times
★★★★★
Picnic at Hanging Rock
★★★★★
Bad Timing
★★★★★
Breathless
★★★★★
Insignificance
★★★★★
The 39 Steps
★★★★★
Stop Making Sense
★★★★★
The Wicker Man
★★★★★
Ghost World
★★★★★
Bill Cosby: Himself
★★★★★
Wallace and Gromit: The Wrong Trousers
★★★★★
L.A. Story
★★★★★
Frankenstein
★★★★★
Pat Garrett & Billy the Kid
★★★★★
Bring Me the Head of Alfredo Garcia
★★★★★
Grey Gardens
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
72