Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
emilymdevine
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for emilymdevine
Watched
698
Diary
1
Reviews
2
Ratings
12
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The Muppets
★★★★★
Fight Club
★★★★★
The Dark Knight
★★★★★
Inception
★★★★★
Scott Pilgrim vs. the World
★★★★½
Inglourious Basterds
★★★★½
Young Adult
★★★★½
Mission: Impossible - Ghost Protocol
★★★★½
The Girl with the Dragon Tattoo
★★★★½
Drive
★★★★
Safe House
★★★★
John Carter
★★★