RSS feed for FelipeElgueta
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Las Plantas

Las Plantas

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Angels of Sex

Angels of Sex

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
El Viento Sabe Que Vuelvo A Casa

El Viento Sabe Que Vuelvo A Casa

2016
×
★★★★
Edit this entry  
21
Man Facing Southeast

Man Facing Southeast

1986
×
★★★★
Edit this entry  
15
Arrival

Arrival

2016
×
★★★
Edit this entry  
12
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★
Edit this entry  
12
Como me da la gana II

Como me da la gana II

2016
×
★★
Edit this entry  
12
The Highwater Trilogy

The Highwater Trilogy

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Dark Skull

Dark Skull

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Paradise: Faith

Paradise: Faith

2012
×
★★★½
Edit this entry  
19
Pi

Pi

1998
×
★★★
Edit this entry  
16
Z32

Z32

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
Saint Seiya: The Hades Chapter - Elysion

Saint Seiya: The Hades Chapter - Elysion

2008
×
★★★★
Edit this entry  
10
Beaverland

Beaverland

2014
×
★★★★
Edit this entry  
07
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★
Edit this entry  
04
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★½
Edit this entry  
21
Lucia

Lucia

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Cuerpo De Letra

Cuerpo De Letra

2015
×
★★★½
Edit this entry  
09
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★
Edit this entry  
08
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
Our Daily Bread

Our Daily Bread

2005
×
★★
Edit this entry  
30
The Young Butler

The Young Butler

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Two Days, One Night

Two Days, One Night

2014
×
★★★★
Edit this entry  
06
Funny Ha Ha

Funny Ha Ha

2002
×
★½
Edit this entry  
25
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
Edit this entry  
15
The Revenant

The Revenant

2015
×
Edit this entry  
29
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Edit this entry  
28
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★
Edit this entry  
27
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Voice Over

Voice Over

2014
×
★★
Edit this entry  
25
Samsara

Samsara

2011
×
★★
Edit this entry  
24
Borgman

Borgman

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
The Visit

The Visit

2015
×
★★
Edit this entry  
22
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Beyond The Mind's Eye

Beyond The Mind's Eye

1992
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Mind's Eye

The Mind's Eye

1990
×
★★
Edit this entry  
18
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★
Edit this entry  
16
Miss Violence

Miss Violence

2013
×
★★
Edit this entry  
15
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
My Last Round

My Last Round

2011
×
★★
Edit this entry  
13
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★
Edit this entry  
12
Jumper

Jumper

2008
×
½
Edit this entry  
11
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★
Edit this entry  
10
Everything Is a Remix

Everything Is a Remix

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Five

Five

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
Sicario

Sicario

2015
×
★★
Edit this entry  
07
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★
Edit this entry  
06
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★
Edit this entry