Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
filmintel
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for filmintel
Watched
339
Diary
326
Reviews
324
Ratings
323
Sort by
Watched
Watched
Added
Release
Name
Popular
Activity
Rating
For
All time
All time
2013
2012
2011
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Month
Day
Film
Released
Rating
Like
Rewatch
Review
May
2013
13
Stolen Lives
Stolen Lives
2009
Read the review
12
The Silence
The Silence
2010
Read the review
11
Midnight Run
Midnight Run
1988
Read the review
09
The Master
The Master
2012
Read the review
07
Iron Man 3
Iron Man 3
2013
★★★
Read the review
03
Star Trek
Star Trek
2009
Read the review
03
Shame
Shame
2011
Read the review
03
The Murderer Lives at Number 21
The Murderer Lives at Number 21
1942
★★★
Read the review
Apr
2013
28
End of Watch
End of Watch
2012
★★★★
Read the review
26
The Numbers Station
The Numbers Station
2013
Read the review
20
Pincus
Pincus
2012
★★★
Read the review
20
This Ain’t California
This Ain’t California
2013
★★★★
Read the review
20
Cargo 200
Cargo 200
2007
★★★
Read the review
20
Magpie
Magpie
★★
Read the review
18
Much Ado About Nothing
Much Ado About Nothing
2013
★★★★
Read the review
18
Traveling Light
Traveling Light
2012
Read the review
18
1913 Massacre
1913 Massacre
★★★
Read the review
18
Nor'easter
Nor'easter
2012
★★
Read the review
14
La playa DC
La playa DC
2012
Read the review
14
I Have Always Been a Dreamer
I Have Always Been a Dreamer
2012
★★
Read the review
14
An Anthropological Television Myth
An Anthropological Television Myth
Read the review
14
Citadel
Citadel
Read the review
13
Love is All You Need
Love is All You Need
2013
★★★
Read the review
13
The Last Dogs of Winter
The Last Dogs of Winter
★★★★
Read the review
12
Me and You
Me and You
2012
★★
Read the review
12
Somebody Up There Likes Me
Somebody Up There Likes Me
2012
★★★★
Read the review
12
To Kill a Beaver
To Kill a Beaver
★★★★
Read the review
12
Mumbai's King
Mumbai's King
★★★
Read the review
10
A Sun-Tribe Myth From The Bakumatsu Era
A Sun-Tribe Myth From The Bakumatsu Era
1957
★★★★
Read the review
05
Les cousins
Les cousins
1959
★★★
Read the review
Mar
2013
31
From Hell
From Hell
2001
★★
Read the review
31
Lockout
Lockout
2012
★★★
Read the review
30
Casino Jack
Casino Jack
2010
★★
Read the review
29
The Black Panther
The Black Panther
1977
★★★
Read the review
29
Broken City
Broken City
2013
★★
Read the review
25
Le beau Serge
Le beau Serge
1959
★★★★
Read the review
21
Life of Pi
Life of Pi
2012
Read the review
21
Alex Cross
Alex Cross
2012
★★
Read the review
20
Silver Linings Playbook
Silver Linings Playbook
2012
★★★★★
Read the review
20
Trouble with the Curve
Trouble with the Curve
2012
★★★
Read the review
20
Premium Rush
Premium Rush
2012
★★★
Read the review
18
The Siege
The Siege
1998
★★★★
Read the review
10
Oz: The Great and Powerful
Oz: The Great and Powerful
2013
★★★★
Read the review
07
Wreck-It Ralph
Wreck-It Ralph
2012
★★
Read the review
06
Arbitrage
Arbitrage
2012
★★★★★
Read the review
06
Argo
Argo
2012
★★★★
Read the review
06
Lincoln
Lincoln
2012
Read the review
03
Hope Springs
Hope Springs
2012
★★★★
Read the review
Feb
2013
27
Incendies
Incendies
2011
★★★★★
Read the review
26
Everything or Nothing: The Untold Story of 007
Everything or Nothing: The Untold Story of 007
2012
★★★★
Read the review
Newer
Older
1
2
3
…
7