Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Adam Patterson
Pro
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Adam Patterson
Watched
Diary
Reviews
Ratings
Sort by
Rating
When Rated
Rating
Highest First
Lowest First
Release Date
Earliest First
Earliest Last
Film Name
Film Popularity
Film Length
Shortest First
Longest First
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The Iron Giant
★★★★★
Badlands
★★★★★
A Woman Under the Influence
★★★★★
Spring Breakers
★★★★★
Army of Shadows
★★★★★
Django Unchained
★★★★★
Amour
★★★★★
The Imposter
★★★★★
The Invisible War
★★★★★
Raiders of the Lost Ark
★★★★★
Spirited Away
★★★★★
My Neighbor Totoro
★★★★★
The Thin Blue Line
★★★★★
Inception
★★★★★
Beasts of the Southern Wild
★★★★★
Safety Not Guaranteed
★★★★★
Moonrise Kingdom
★★★★★
The Goonies
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
46