Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Richard Trondsen
Pro
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Richard
Watched
Diary
Reviews
Ratings
Sort by
When Rated
When Rated
Rating
Highest First
Lowest First
Release Date
Earliest First
Earliest Last
Film Name
Film Popularity
Film Length
Shortest First
Longest First
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The Call
★★★½
The Incredible Burt Wonderstone
★★★
The Sex and Violence Family Hour
★
Dreamcatcher
★★
Texas Chainsaw 3D
★★½
Jack the Giant Slayer
★★
Katie Tippel
★★★★
Turkish Delight
★★★★★
End of Watch
★★★★½
Jack Reacher
★★★★★
Boogeyman II
★½
Business is Business
★★★
Spetters
★★★★
Good Times
★★
The Man with the Iron Fists
★★★
The Tragic Side of Comedy
★★★
Argo
★★★★★
The Boogeyman
★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
52