Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Gaby Camaton
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Gaby
Watched
336
Diary
73
Reviews
21
Ratings
41
Sort by
Watched
Watched
Added
Release
Name
Popular
Activity
Rating
For
All time
All time
2012
2011
2008
2007
2006
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Month
Day
Film
Released
Rating
Like
Rewatch
Review
Aug
2012
08
One Hour Photo
One Hour Photo
2002
★★★★
Read the review
06
The Dark Knight Rises
The Dark Knight Rises
2012
★★★★★
Read the review
Apr
2012
19
All Good Things
All Good Things
2010
Read the review
19
A Separation
A Separation
2011
★★★★★
Read the review
16
Wrath of the Titans
Wrath of the Titans
2012
★★★
Read the review
15
Pretty Woman
Pretty Woman
1990
Read the review
15
My Mom's New Boyfriend
My Mom's New Boyfriend
2008
Read the review
15
The Vow
The Vow
2012
★★★½
Read the review
14
Sidewalls
Sidewalls
2011
★★★★
Read the review
12
The Help
The Help
2011
★★★★½
Read the review
09
Mirror Mirror
Mirror Mirror
2012
★★★★
Read the review
08
Extremely Loud & Incredibly Close
Extremely Loud & Incredibly Close
2011
★★★★
Read the review
08
Impact
Impact
2009
Read the review
08
Mirror Mirror
Mirror Mirror
2012
★★★★
Read the review
08
Arctic Tale
Arctic Tale
2007
★★★★
Read the review
06
In Time
In Time
2011
★★★½
Read the review
02
Objectified
Objectified
2009
★★★★
Read the review
01
Helvetica
Helvetica
2007
★★★★
Read the review
Mar
2012
31
Tinker Tailor Soldier Spy
Tinker Tailor Soldier Spy
2011
Read the review
31
Sex and Lucia
Sex and Lucia
2001
Read the review
23
Dolphin Tale
Dolphin Tale
2011
★★★★★
Read the review
21
The Draughtsman's Contract
The Draughtsman's Contract
1982
Read the review
20
Warrior
Warrior
2011
★★★★
Read the review
19
Hugo
Hugo
2011
★★★★★
Read the review
18
The Tree of Life
The Tree of Life
2011
Read the review
15
Underworld: Awakening
Underworld: Awakening
2012
Read the review
Feb
2012
26
War Horse
War Horse
2011
★★★
Read the review
26
The Artist
The Artist
2011
★★★★
Read the review
25
Hugo
Hugo
2011
★★★★★
Read the review
25
The Descendants
The Descendants
2011
Read the review
18
Star Wars: Episode IV - A New Hope
Star Wars: Episode IV - A New Hope
1977
Read the review
17
Pina
Pina
2011
★★★★
Read the review
17
A Dangerous Method
A Dangerous Method
2011
★★★
Read the review
13
Trafic
Trafic
1971
★★★★
Read the review
12
No Strings Attached
No Strings Attached
2011
★★★★
Read the review
12
50/50
50/50
2011
★★★★
Read the review
11
Melancholia
Melancholia
2011
★★½
Read the review
11
The Skin I Live In
The Skin I Live In
2011
★★★★½
Read the review
10
The Girl with the Dragon Tattoo
The Girl with the Dragon Tattoo
2011
Read the review
01
Playtime
Playtime
1968
Read the review
Jan
2012
27
Moneyball
Moneyball
2011
Read the review
25
The man next door
The man next door
2010
Read the review
21
The Code
The Code
2009
Read the review
21
Moneyball
Moneyball
2011
Read the review
20
Drive
Drive
2011
★★★½
Read the review
14
Catfish
Catfish
2010
★★★★
Read the review
06
New Year's Eve
New Year's Eve
2011
Read the review
05
Easy A
Easy A
2010
Read the review
03
One Day
One Day
2011
★★★★
Read the review
Dec
2011
30
Imagine Me & You
Imagine Me & You
2005
★★★½
Read the review
Newer
Older
1
2