RSS feed for Ģirts

Recent activity

All films

Recent reviews

More
 • Happy Christmas 2014

  ★★★ Watched 29 Jun, 2014

  Jauks, bet nenostrādāts režisora, kurš veidoja Drinking Buddies, jaunākais darbs - skice filmai ...vai nepabeigta filma. Joprojām ir izteikta un patīkama realistiskā pieskaņa ar tai līdzi, tik loģiski, velkošos daudzu ainu bezjēdzīgums kopējam stāstam, kuras tikai pastiprina spēcīgs aktieru sastāvs. Mazliet kaitinošs ir atvērtais nobeigums, jo filmā notiekošais neiet kopā ar gandrīz filozofiski uztveramo noslēgumu-titru sākšanos.

 • Transformers: Age of Extinction 2014

  ★★★★ Watched 26 Jun, 2014

  Skaidrot, kāpēc Transformers 4 nav tik traģiski slikta filmā, kā to visiem patīk mālēt, es varētu ilgi, tikai diezvai tam ir kāda jēga – tiem, kuri vienojošā korī auro, ka Michael Bay ir cilvēces sliktākais režisors un kino truluma augstākais sasniegums, pārliecība par savu (bet vai savu?) uzskatu pareizību ir nostiprināta apbrīnojami stingri – cieti, bet pārējie priecāsies par šo popkultūras fenomenu tikpat vienkāršā un primārā izjūtu līmenī kā atrakciju parka karuselī.
  Runājot par filmas garumu – 165 min (filmas…

Popular reviews

More
 • Reservoir Dogs 1992

  ★★★★★ Rewatched 03 Nov, 2012 1

  Divdesmit gadus pēc filmas iznākšanas, tai viennozīmīgi ir kulta un klasikas statusi,bet, personīgi man, šobrīd tā patika vēl labāk nekā 90', jo nav vairs tā Tarantino pārsteiguma/šoka momenta, bet gan tīrs kino, un skatoties patika tā nepārspīlētā sajūta (saHaipotā), kad vienkārši redzi cik ģeniāla filma tā ir, bez jebkādām ietekmēm (cik nu tas ir iespējams).
  Lakoniska, brutāla, tieša un vienkārša, bet tik tai pat laikā sarežģīta - tēlu savstarpējās rīvēšanās un neprognozējamības ziņā. Bet ko gan te vēl var piebilst...

 • Django Unchained 2012

  ★★★★★ Watched 17 Jan, 2013

  Neklausieties visus īgņas, kas Django Unchained dēvēs par režisora meistarstiķu atkārtošanās iemiesojumu un teju garlaicīgu, viekārši labu kino. Nenoliedzot, ka tur ir daļa taisnības, jo praktiski jebkurš režisors strādā ar sev raksturīgu rokrakstu, kuru no filmas filmā var atpazīt un tādejādi arī dēvēt kā atkārtošanos, pēc Django Unchained noskatīšanās ir tāda kā īpaša notikuma un mazliet svētku sajūta, kas rodas no atkaltikšanās ar patīkamajām emocijām un gaidītā rezultāta materializēšanās. Arī nežēlīgums un asiņu daudzums filmā ir diskutabls un dažādi uztverams…