RSS feed for Ģirts

Favorite films

Don’t forget to select your favorite films!

Recent activity

All films

Recent reviews

More
 • Crimson Peak

  Crimson Peak 2015

  ★★½ Watched 09 Oct, 2015

  Naivums apvienojumā ar atraktivitāti un fokusu uz nemitīgu ritmu šāda tipa filmās ir vitāli svarīgi faktori, kas veido skatīšanās prieku un ļauj nepārtraukti koncentrēties vairāk uz vizuālo stāstniecību nekā sižetisko loģiku vai dramaturģijas kvalitātēm. Tiklīdz vizuālā stāsta daļa kļūst par krāšņu fonu - kā tas ir filmā Crimson Peak, lai arī veidots gana augstā līmenī, tomēr ir tikai fons, un mūsdienu sintētisko fantāziju (specefektu) laikmetā nav nekas īpašs, stāstījuma līdzsvars nosveras uz aktierspēles un stāsta personāžu savstarpējo vijumu. Diemžēl Guillermo del Toro tas nav pa spēkam un filma Crimson Peak norakstāma pie ne sevišķi veiksmīga viens pret viens tipa vecmodīgas šausmu filmas atdarināšanas vingrinājumiem.

 • The Martian

  The Martian 2015

  ★★★ Watched 02 Oct, 2015

  Visas jaukās lietas, ko es varētu teikt par oriģinālu, Andy Weir grāmatu, ne obligāti es varētu attiecināt uz Ridley Scott filmu. Protams, vecā plate par to, ka grāmata ir labāka nekā filma, ir visiem zināma, un, lai arī The Martian ir režisora viena no labākajām pēdējo gadu filmām, es nespēju piekrist scenāristu un režisora lēmumam praktiski solo izgājienu pārtapināt par ansambļa kopdarbu. Protams, ir nejēdzīgi apšaubīt veidotāju lēmuma pamatotību, kaut vai tāpēc, ka viss jau ir nodarīts – darbs pabeigts,…

Popular reviews

More
 • Magic Mike XXL

  Magic Mike XXL 2015

  ★★★★ Watched 25 Sep, 2015

  Ja visi izklaides filmas veidotu ar tādu mīlestību kā veidoja Magic Mike XXL, mēs dzīvotu labākā pasaulē.

 • Blue Ruin

  Blue Ruin 2014

  ★★★★★ Watched 02 May, 2014

  One Man Show - Jeremy Saulnier ir režisors, scenārija autors un operators.
  Svaiga elpa atriebības tēmu (revenge) filmās ar lēnu gājumu, bet perfekti veidotu spriedzes kāpumu. Vēlreiz apstiprina, ka ar operatora darbu un izteiksmīgu klusumu var panākt daudzslāņainu un reālistisku atmosfēru, kas skatītāju prātus nepametīs ļoti ilgu laiku.