RSS feed for GrimsChild
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
The Woolworths Choir of 1979

The Woolworths Choir of 1979

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Split

Split

2016
×
Edit this entry  
15
Insiang

Insiang

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Best of Cinerama

Best of Cinerama

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Elegy to the Visitor from the Revolution

Elegy to the Visitor from the Revolution

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
Edit this entry  
05
SPL 2: A Time for Consequences

SPL 2: A Time for Consequences

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Silence

Silence

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
Gerry

Gerry

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
People That Are Not Me

People That Are Not Me

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
C'est vrai

C'est vrai

1990
×
★★½
Edit this entry  
23
A Lullaby to the Sorrowful Mystery

A Lullaby to the Sorrowful Mystery

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Whispering Star

The Whispering Star

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Peace to Us in Our Dreams

Peace to Us in Our Dreams

2015
×
★★★
Edit this entry  
17
Islam's Non-Believers

Islam's Non-Believers

×
★★★★
Edit this entry  
17
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
½
Edit this entry  
16
Allied

Allied

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
13th

13th

2016
×
★★½
Edit this entry  
15
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Francofonia

Francofonia

2015
×
★★★
Edit this entry  
14
American Honey

American Honey

2016
×
★½
Edit this entry  
13
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★
Edit this entry  
13
The Suicide

The Suicide

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Counting

Counting

2015
×
★½
Edit this entry  
11
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
Rat Film

Rat Film

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
ARAGANE 鉱

ARAGANE 鉱

×
★★★½
Edit this entry  
10
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★½
Edit this entry  
10
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
★½
Edit this entry  
10
The Fits

The Fits

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
The Illinois Parables

The Illinois Parables

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
The Treasure

The Treasure

2015
×
★★★
Edit this entry  
09
Ae Dil Hai Mushkil

Ae Dil Hai Mushkil

2016
×
½
Edit this entry  
09
Fan

Fan

2016
×
★★
Edit this entry  
09
Tower

Tower

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Snowden

Snowden

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Graduation

Graduation

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Cilaos

Cilaos

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
The Dreamed Path

The Dreamed Path

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Bangkok Nites

Bangkok Nites

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
Project X

Project X

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Viaje

Viaje

2015
×
★★★½
Edit this entry  
03
Project X

Project X

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Departed

The Departed

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paterson

Paterson

2016
×
★★
Edit this entry  
02
Inner Workings

Inner Workings

2016
×
½
Edit this entry  
02
Moana

Moana

2016
×
★★
Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry