RSS feed for Марк

Марк has logged 90 entries during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Bleed for This

Bleed for This

2016
×
Read the review Edit this entry  
19
The Ox-Bow Incident

The Ox-Bow Incident

1943
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Decalogue X.

Decalogue X.

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
I Want to Go to School

I Want to Go to School

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Funny Farm

Funny Farm

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Amateurs in Space

Amateurs in Space

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Bloodstained Butterfly

The Bloodstained Butterfly

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Decalogue IX.

Decalogue IX.

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Itching

The Itching

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
They Took Us to The Sea

They Took Us to The Sea

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hallelujah Handshake

The Hallelujah Handshake

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Grown-Ups

The Grown-Ups

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Culloden

Culloden

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Day of Anger

Day of Anger

1967
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Decalogue VIII.

Decalogue VIII.

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mr. Marsh Comes to School

Mr. Marsh Comes to School

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Black Girl

Black Girl

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Murita Cycles

Murita Cycles

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Diane

Diane

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Stranger in Paradise

Stranger in Paradise

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stardust Memories

Stardust Memories

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Decalogue VII.

Decalogue VII.

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Love Nest

The Love Nest

1923
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Miss Saigon: The 25th-Anniversary Performance

Miss Saigon: The 25th-Anniversary Performance

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sunday in Peking

Sunday in Peking

1956
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Letter from Siberia

Letter from Siberia

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Violence en réunion

Violence en réunion

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fire, The Blood, The Stars

The Fire, The Blood, The Stars

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Follower for Emily

A Follower for Emily

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
You Have No Idea How Much I Love You

You Have No Idea How Much I Love You

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Blacksmith

The Blacksmith

1922
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Convict 13

Convict 13

1920
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sherlock: The Final Problem

Sherlock: The Final Problem

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evolution

Evolution

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Autopsy of Jane Doe

The Autopsy of Jane Doe

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Road To Paradise

The Road To Paradise

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Slapper

Slapper

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dadyaa: The Woodpeckers of Rotha

Dadyaa: The Woodpeckers of Rotha

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
13
In Jackson Heights

In Jackson Heights

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Club

The Club

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Magnus

Magnus

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killers

The Killers

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry