Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Sam Powell
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Sam
Watched
1,209
Diary
294
Reviews
107
Ratings
1,143
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Midnight in Paris
★★★★★
Blade Runner
★★★★★
A.I. Artificial Intelligence
★★★★★
The Elephant Man
★★★★★
Back to the Future Part II
★★★★★
True Romance
★★★★★
Wallace and Gromit: The Wrong Trousers
★★★★★
Back to the Future
★★★★★
Wallace and Gromit: A Grand Day Out
★★★★★
12 Angry Men
★★★★★
Little Miss Sunshine
★★★★★
The Shawshank Redemption
★★★★★
City of God
★★★★★
Alien
★★★★★
Buried
★★★★★
Annie Hall
★★★★★
The Terminal
★★★★★
Water for Elephants
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
64