Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Adam Jahnke
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Adam
Watched
1,256
Diary
82
Reviews
0
Ratings
1,256
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Fargo
★★★★★
Salesman
★★★★★
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit
★★★★★
Crumb
★★★★★
Crimes and Misdemeanors
★★★★★
El Crimen Perfecto (The Perfect Crime)
★★★★★
The Conversation
★★★★★
La Comunidad
★★★★★
Close Encounters of the Third Kind
★★★★★
City of God
★★★★★
City Lights
★★★★★
Citizen Kane
★★★★★
Chinatown
★★★★★
Un Chien Andalou
★★★★★
Celine and Julie Go Boating
★★★★★
Casablanca
★★★★★
The Cabinet of Dr. Caligari
★★★★★
Bullet In The Head
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
70