Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Jake Cole
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Jake
Watched
866
Diary
660
Reviews
406
Ratings
597
Sort by
Added
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The Bakery Girl of Monceau
★★★½
The Night
★★★★★
My Friend Ivan Lapshin
★★★★★
By the Bluest of Seas
★★★★★
Halloween II
★★★★½
Spring Breakers
★★★★½
Lifeline
★★★½
From the Journals of Jean Seberg
★★★★★
Josie and the Pussycats
★★★½
Halloween
★★★½
Rendezvous in Paris
★★★★
New World
★★½
The Sun
★★★
The Romance of Astrea and Celadon
★★★★
Come and See
★★★★½
Metropolitan
★★★½
Steamboat Round the Bend
★★★★★
Dead or Alive
★★★½
Previous
Next
1
…
3
4
5
6
7
…
34