Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
John C. Olsen
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for John C.
Watched
918
Diary
111
Reviews
31
Ratings
75
Sort by
Added
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Wreck-It Ralph
★★★★½
The Good, The Bad, The Weird
★★★★
The Iron Giant
★★★★½
The Warlords
★★★★
Oz: The Great and Powerful
★½
Life of Pi
★★★★
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
★★★
Skyfall
★★★★
Beasts of the Southern Wild
★★★★
The Perks of Being a Wallflower
★★★★
To Catch a Thief
★★★★
Fargo
★★★★½
Pineapple Express
★★½
Mary and Max
★★★★★
Psycho
★★★★½
Taken 2
★★★
Abraham Lincoln: Vampire Hunter
★
Oldboy
★★★★½
Previous
Next
1
2
3
…
5