Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Jens Kanis
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Jens
Watched
56
Diary
0
Reviews
0
Ratings
56
Sort by
Popular
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The Dark Knight
★★★★
Pulp Fiction
★★★
Fight Club
★★★★½
Inglourious Basterds
★★★½
The Big Lebowski
★★★
Memento
★★★½
The Godfather
★★★★
The Shawshank Redemption
★★★★½
Toy Story 3
★★★½
Goodfellas
★★★
District 9
★★★
Kick-Ass
★★★½
Toy Story
★★★★
American Beauty
★★★½
Forrest Gump
★★★★½
Sin City
★★★½
American Psycho
★★★★
Saving Private Ryan
★★★★
Previous
Next
1
2
3
4