Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
JurassicGriffin
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for JurassicGriffin
Watched
1,375
Diary
359
Reviews
290
Ratings
1,372
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Butch Cassidy and the Sundance Kid
★★★★★
Upstream Color
★★★★★
Jurassic Park
★★★★★
Miami Connection
★★★★★
Memories of Murder
★★★★★
Sinister
★★★★★
Argo
★★★★★
The Adventures of Tintin
★★★★★
Psycho
★★★★★
American Beauty
★★★★★
Vertigo
★★★★★
Rope
★★★★★
Pitch Perfect
★★★★★
Jeff, Who Lives at Home
★★★★★
The Innkeepers
★★★★★
Pulp Fiction
★★★★★
The Lord of the Rings: The Return of…
★★★★★
The Lord of the Rings: The Two Towers
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
77