RSS feed for Katharine
  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★½

  • The Hurt Locker

    ★★★★½

  • Away We Go

    ★★★★½

  • Crazy, Stupid, Love.

    ★★★★

  • Moneyball

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man

    ★★★★

  • The Artist

    ★★★★

  • The Descendants

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★★★

  • The Sound of Music

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • The King's Speech

    ★★★★

  • The Town

    ★★★★

  • Easy A

    ★★★★

  • Perfect Sense

    ★★★½

  • Prometheus

    ★★★½