Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
kenthkarlsson
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for kenthkarlsson
Watched
Diary
Reviews
Ratings
Sort by
When Rated
When Rated
Rating
Highest First
Lowest First
Release Date
Earliest First
Earliest Last
Film Name
Film Popularity
Film Length
Shortest First
Longest First
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Carnage
★★★
Our Idiot Brother
★★
One Day
★★★
Source Code
★★★
Nobody Knows
★★★★
A Separation
★★★★
Gerhard Richter Painting
★★★
Little White Lies
★★½
Martha Marcy May Marlene
★★★★
Haywire
★★★
The Lovers
★★★★
Urbanized
★★★½
The Edge of Heaven
★★★½
Turkish Delight
★★★
The First Beautiful Thing
★★
Mission: Impossible - Ghost Protocol
★★
Painted Fire
★★★
The Secret in Their Eyes
★★★
Previous
Next
1
2
3
…
6