Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Kevin Carr
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Kevin
Watched
715
Diary
610
Reviews
325
Ratings
550
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
2001: A Space Odyssey
★★★★★
The Evil Dead
★★★★★
Psycho
★★★★★
The Life Aquatic With Steve Zissou
★★★★★
Moonrise Kingdom
★★★★★
Star Trek II: The Wrath of Khan
★★★★★
Young Frankenstein
★★★★★
The Invisible Man
★★★★★
Vincent
★★★★★
The Terminator
★★★★★
Aliens
★★★★★
Alien
★★★★★
The Exorcist
★★★★★
Death Race 2000
★★★★★
Jaws
★★★★★
Casino Royale
★★★★★
From Russia With Love
★★★★★
The Dark Knight
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
31