Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Kleeberg
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Kleeberg
Watched
1,131
Diary
39
Reviews
53
Ratings
152
Sort by
Watched
Watched
Added
Release
Name
Popular
Activity
Rating
For
All time
All time
2013
2012
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Month
Day
Film
Released
Rating
Like
Rewatch
Review
Apr
2013
18
The Place Beyond the Pines
The Place Beyond the Pines
2013
★★★
Read the review
Mar
2013
16
Timecrimes
Timecrimes
2007
★★★★
Read the review
08
Dead Man Down
Dead Man Down
2013
★★½
Read the review
Jan
2013
22
Zero Dark Thirty
Zero Dark Thirty
2012
★★★
Read the review
19
Seven Psychopaths
Seven Psychopaths
2012
Read the review
15
Fire with Fire
Fire with Fire
2012
★★½
Read the review
09
All Superheroes Must Die
All Superheroes Must Die
2013
★½
Read the review
Dec
2012
28
Savages
Savages
2012
★★½
Read the review
Jul
2012
05
Katy Perry: Part of Me
Katy Perry: Part of Me
2012
★★★★
Read the review
03
The Amazing Spider-Man
The Amazing Spider-Man
2012
★★½
Read the review
Jun
2012
20
Limitless
Limitless
2011
★★
Read the review
14
Prometheus
Prometheus
2012
★★★★
Read the review
May
2012
20
Chronicle
Chronicle
2012
★★★½
Read the review
20
The Change-Up
The Change-Up
2011
★½
Read the review
16
Pirates of Silicon Valley
Pirates of Silicon Valley
1999
★★
Read the review
10
Sleepless Night
Sleepless Night
2011
★★★
Read the review
07
The Avengers
The Avengers
2012
★★★★½
Read the review
02
Hoop Dreams
Hoop Dreams
1994
★★★½
Read the review
02
The Five-Year Engagement
The Five-Year Engagement
2012
★★★
Read the review
Apr
2012
30
The Cabin in the Woods
The Cabin in the Woods
2012
★★★★½
Read the review
22
Into the Abyss: A Tale of Death, A…
Into the Abyss: A Tale of Death, A Tale of Life
2011
★★★
Read the review
14
Sherlock, Jr.
Sherlock, Jr.
1924
★★★★½
Read the review
13
The Raid: Redemption
The Raid: Redemption
2012
★★★★
Read the review
11
Old School
Old School
2003
★★★★
Read the review
10
American Reunion
American Reunion
2012
★★★½
Read the review
01
The Hunger Games
The Hunger Games
2012
★½
Read the review
Mar
2012
26
Clueless
Clueless
1995
★★★
Read the review
26
Airplane!
Airplane!
1980
★★★½
Read the review
22
Thursday
Thursday
1998
★★½
Read the review
21
13 Assassins
13 Assassins
2011
★★★
Read the review
19
21 Jump Street
21 Jump Street
2012
★★★★½
Read the review
16
Elite Squad 2: The Enemy Within
Elite Squad 2: The Enemy Within
2010
★★★★½
Read the review
15
Goon
Goon
2012
★★½
Read the review
11
Outrage
Outrage
2011
★★★★
Read the review
07
Attack the Block
Attack the Block
2011
★★★★
Read the review
05
Casino Royale
Casino Royale
2006
★★★★½
Read the review
04
Nick Kroll: Thank You Very Cool
Nick Kroll: Thank You Very Cool
2011
★★
Read the review
Feb
2012
29
The Help
The Help
2011
★★★
Read the review
28
The Descendants
The Descendants
2011
★★★½
Read the review