Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Laurie
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Laurie
Watched
692
Diary
96
Reviews
11
Ratings
691
Sort by
Added
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Inglourious Basterds
★★★★★
Ruby Sparks
★★★★
The Official Story
★★★½
A Fairly Odd Movie: Grow Up, Timmy Turner!
★½
Habanastation
★★★
Life of Pi
★★★★★
Killing Them Softly
★★★★
Flight
★★★
Smiley
½
Argo
★★★★★
Three Steps Above Heaven
★★★★
Sinister
★★★½
Looper
★★★★
Dredd
★★★½
Seeking a Friend for the End of the…
★★★★
I Love You Phillip Morris
★★★★
Nostalgia for the Light
★★★★½
Safety Not Guaranteed
★★★★½
Previous
Next
1
2
3
4
5
…
39