Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Linda Marric
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Linda
Watched
40
Diary
0
Reviews
1
Ratings
36
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Super 8
★★★★
Almost Famous
★★★★
Kiss Kiss Bang Bang
★★★★
Anything for Her
★★★★
Henry: Portrait of a Serial Killer
★★★★
The Town
★★★½
Jaws
★★★½
The Hole
★★★½
Bridesmaids
★★★½
Weekend
★★★½
The Artist
★★★½
The 400 Blows
★★★½
Biloxi Blues
★★★½
Shelter
★★★
Brokeback Mountain
★★★
The Ides of March
★★★
Crash
½
Abduction
½
Previous
Next
1
2