Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
lloydkjones
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for lloydkjones
Watched
105
Diary
100
Reviews
22
Ratings
105
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The Silence of the Lambs
★★★★★
Warrior
★★★★★
The Raid: Redemption
★★★★★
Lebanon
★★★★★
Scarface
★★★★★
Control
★★★★★
The Curious Case of Benjamin Button
★★★★★
Batman Begins
★★★★★
Ray
★★★★★
Carlito's Way
★★★★★
The Boat
★★★★★
Senna
★★★★★
Office Space
★★★★★
Argo
★★★★½
Marley
★★★★½
Hellboy II: The Golden Army
★★★★½
Up in the Air
★★★★½
Witness
★★★★½
Previous
Next
1
2
3
…
6