Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
lollygee
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for lollygee
Watched
40
Diary
2
Reviews
7
Ratings
14
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Schindler's List
★★★★★
Mary and Max
★★★★★
Fitzcarraldo
★★★★★
Orpheus
★★★★★
American Splendor
★★★★★
Anyone Can Play Guitar
★★★★★
A Monster in Paris
★★★★
Caché (Hidden)
★★★★
Gainsbourg: A Heroic Life
★★★★
The Darjeeling Limited
★★★★
Out of the Ashes
★★★½
Kind Hearts and Coronets
★★★½
A Film Unfinished
★★★½
Quatermass and the Pit
★★½