Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Jeff Galasso
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Jeff
Watched
26
Diary
25
Reviews
12
Ratings
26
Sort by
Popular
Watched
Added
Release
Name
Popular
Activity
Rating
For
All time
All time
2012
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Month
Day
Film
Released
Rating
Like
Rewatch
Review
Jan
2012
23
Chronicle
Chronicle
2012
★★★★
Read the review
Feb
2012
25
Tinker Tailor Soldier Spy
Tinker Tailor Soldier Spy
2011
★★★★★
Read the review
Jan
2012
18
The Descendants
The Descendants
2011
★★★★★
Read the review
15
The Muppets
The Muppets
2011
★★★★½
Read the review
Mar
2012
03
John Carter
John Carter
2012
★★★½
Read the review
Oct
2012
02
Ruby Sparks
Ruby Sparks
2012
★★★★★
Read the review
Feb
2012
29
The Skin I Live In
The Skin I Live In
2011
★★★★½
Read the review
23
Project X
Project X
2012
★★★★
Read the review
21
Safe House
Safe House
2012
★★★½
Read the review
09
This Means War
This Means War
2012
★★½
Read the review
22
The Pirates! Band of Misfits
The Pirates! Band of Misfits
2012
★★★★
Read the review
Mar
2012
06
Extremely Loud & Incredibly Close
Extremely Loud & Incredibly Close
2011
★½
Read the review
Jan
2012
16
J. Edgar
J. Edgar
2011
★★★
Read the review
Feb
2012
07
The Best Exotic Marigold Hotel
The Best Exotic Marigold Hotel
2012
★★★½
Read the review
Mar
2012
06
Contraband
Contraband
2012
★★★½
Read the review
Oct
2012
04
Paranormal Activity 4
Paranormal Activity 4
2012
★★
Read the review
Feb
2012
18
Enchanted
Enchanted
2007
★★★★
Read the review
Jan
2012
05
Coriolanus
Coriolanus
2012
★★★½
Read the review
Feb
2012
20
Rampart
Rampart
2012
★★★★
Read the review
Mar
2012
05
Act of Valor
Act of Valor
2012
★★★★
Read the review
Oct
2012
04
Antiviral
Antiviral
2012
★★★½
Read the review
Jan
2012
10
W.E.
W.E.
2012
½
Read the review
Feb
2012
27
In Darkness
In Darkness
2011
★★★★½
Read the review
Mar
2012
04
Trishna
Trishna
2012
★★★★
Read the review
Sep
2012
24
My Brother the Devil
My Brother the Devil
2012
★★★★
Read the review