Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Tim Portis
Patron
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Tim
Watched
1,803
Diary
1,428
Reviews
152
Ratings
1,447
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Stand by Me
★★★★★
The Lost Boys
★★★★★
Young Guns
★★★★★
Coming to America
★★★★★
The Incredibles
★★★★★
Unbreakable
★★★★★
Rio Bravo
★★★★★
The Searchers
★★★★★
The Man Who Shot Liberty Valance
★★★★★
Tootsie
★★★★★
Caddyshack
★★★★★
Close Encounters of the Third Kind
★★★★★
Jaws
★★★★★
Punch-Drunk Love
★★★★★
One Flew Over the Cuckoo's Nest
★★★★★
The Shining
★★★★★
The Aviator
★★★★★
Midnight Run
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
81