Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Alexander Hoffmann
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Alexander
Watched
102
Diary
80
Reviews
22
Ratings
94
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Star Trek Into Darkness
★★★★★
Paperman
★★★★★
Star Trek VI: The Undiscovered Country
★★★★★
Star Trek: First Contact
★★★★★
Intouchables
★★★★★
The Artist
★★★★★
Dinner for One
★★★★★
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
★★★★★
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1
★★★★★
Harry Potter and the Order of the Phoenix
★★★★★
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
★★★★★
The Boondock Saints
★★★★★
Jiro Dreams of Sushi
★★★★½
Skyfall
★★★★½
The Fifth Element
★★★★½
The Dark Knight Rises
★★★★½
The Avengers
★★★★½
The Hunt for Red October
★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
6