Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Margot L.
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Margot
Watched
534
Diary
30
Reviews
0
Ratings
130
Sort by
Watched
Watched
Added
Release
Name
Popular
Activity
Rating
For
All time
All time
2013
2012
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Month
Day
Film
Released
Rating
Like
Rewatch
Review
May
2013
04
Little Nemo: Adventures In Slumberland
Little Nemo: Adventures In Slumberland
1992
★★★★
Read the review
Apr
2013
28
Mood Indigo
Mood Indigo
2013
★★★★★
Read the review
13
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
Lock, Stock and Two Smoking Barrels
1998
★★★★★
Read the review
Mar
2013
16
Unknown
Unknown
2011
★½
Read the review
15
The Fifth Element
The Fifth Element
1997
★★★
Read the review
14
What's in a Name
What's in a Name
2012
★★★½
Read the review
13
The Shawshank Redemption
The Shawshank Redemption
1994
★★★½
Read the review
12
The Dinner Game
The Dinner Game
1998
★★★½
Read the review
11
Intouchables
Intouchables
2012
★★★★
Read the review
Jan
2013
20
The Hobbit: An Unexpected Journey
The Hobbit: An Unexpected Journey
2012
★★★★
Read the review
19
Django Unchained
Django Unchained
2012
★★★★½
Read the review
01
Ed Wood
Ed Wood
1994
★★★★
Read the review
01
Life of Pi
Life of Pi
2012
★★★★
Read the review
Dec
2012
30
Catch Me If You Can
Catch Me If You Can
2002
★★★★
Read the review
12
Hôtel du Nord
Hôtel du Nord
1938
★★★½
Read the review
Nov
2012
09
Children of Paradise
Children of Paradise
1945
★★★★★
Read the review
Oct
2012
18
Led Zeppelin: Celebration Day
Led Zeppelin: Celebration Day
2012
★★★★½
Read the review
Sep
2012
14
Meet the Fockers
Meet the Fockers
2004
★★
Read the review
12
Manon of the Spring
Manon of the Spring
1986
★★★★½
Read the review
11
Jean de Florette
Jean de Florette
1986
★★★★½
Read the review
01
Once Upon a Time in the West
Once Upon a Time in the West
1969
★★★★★
Read the review
Aug
2012
02
Barton Fink
Barton Fink
1991
★★★★
Read the review
May
2012
03
Twelve Monkeys
Twelve Monkeys
1995
★
Read the review
01
Moon
Moon
2009
★½
Read the review
Apr
2012
30
The Beat That My Heart Skipped
The Beat That My Heart Skipped
2005
★★★½
Read the review
30
Read My Lips
Read My Lips
2001
★★½
Read the review
02
James and the Giant Peach
James and the Giant Peach
1996
Read the review
01
The Brave Little Toaster
The Brave Little Toaster
1987
Read the review
Mar
2012
28
Sucker Punch
Sucker Punch
2011
★★½
Read the review
23
The Ninth Gate
The Ninth Gate
1999
★★★½
Read the review