Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Mark Papadakis
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Mark
Watched
18
Diary
2
Reviews
5
Ratings
16
Sort by
Popular
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The Dark Knight
★★★★★
Inception
★★★★
Inglourious Basterds
★★★★½
The Big Lebowski
★★★★½
Captain America: The First Avenger
★★★½
X-Men: First Class
★★★★★
Moneyball
★★★★½
V for Vendetta
★★★★½
The Ides of March
★★★★
Warrior
★★★
Real Steel
★★★½
Equilibrium
★★★★★
In the Loop
★★★★★
Margin Call
★★★★½
The Man from Earth
★★★★½
The People vs. George Lucas
★★★★