Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Matt Bailey
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Matt
Watched
552
Diary
106
Reviews
58
Ratings
521
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Big
★★★★
Secretary
★★★★
Drive
★★★★
Trick 'r Treat
★★★★
The Disappearance of Alice Creed
★★★★
Jurassic Park
★★★★
28 Days Later...
★★★★
From Beyond
★★★★
Re-Animator
★★★★
RoboCop
★★★★
A History of Violence
★★★★
Predator
★★★★
Coming to America
★★★★
The Goonies
★★★★
Best In Show
★★★★
Persepolis
★★★★
I Spit on Your Grave
★★★★
A Nightmare on Elm Street
★★★★
Previous
Next
1
2
3
4
5
…
29