Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Maxim
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Maxim
Watched
17
Diary
17
Reviews
17
Ratings
17
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The Player
★★★★★
Midnight in Paris
★★★★★
Shame
★★★★½
The Girl with the Dragon Tattoo
★★★★½
Drive
★★★★½
A Dangerous Method
★★★★½
Carnage
★★★★½
Let Me In
★★★★½
Warrior
★★★★
The Hit
★★★★
Overnight
★★★★
Pumping Iron
★★★★
American Psycho
★★★½
Wall Street
★★★½
This Is England
★★★
The Hunger
★★★
Du Jour Au Lendemain
★