Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Nigel Floyd
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Nigel
Watched
231
Diary
231
Reviews
191
Ratings
230
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Beyond the Hills
★★★★½
Amour
★★★★½
The Conformist
★★★★½
Tinker Tailor Soldier Spy
★★★★½
Night and Fog
★★★★½
The Place Beyond the Pines
★★★★
Onibaba
★★★★
The Bird with the Crystal Plumage
★★★★
The House I Live In
★★★★
Southern Comfort
★★★★
End of Watch
★★★★
Looper
★★★★
Killing Them Softly
★★★★
Sleep Tight
★★★★
Crash
★★★★
The Exorcist
★★★★
Silent Souls
★★★★
Island of Lost Souls
★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
13