Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Michael Smith
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Michael
Watched
161
Diary
16
Reviews
154
Ratings
161
Sort by
Added
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Lincoln
★★
Skyfall
★★★
Looper
★★★
Killing Them Softly
★★★
The Dark Knight Rises
★★
Holy Motors
★★★★★
Something in the Air
★★★★★
Like Someone in Love
★★★★★
Consuming Spirits
★★★½
The Last Sentence
★★★★
The Master
★★★★½
A Screaming Man
★★★★
The Great Train Robbery
★★★★★
To Rome with Love
★★★½
Moonrise Kingdom
★★★½
Vidas Secas
★★★★
The Exterminating Angel
★★★★★
Black Orpheus
★★★★
Previous
Next
1
2
3
4
…
9