Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Lee Curtis
Pro
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Lee
Watched
1,533
Diary
477
Reviews
362
Ratings
507
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
The Assassination of Jesse James by the Coward…
★★★★★
An American Werewolf in London
★★★★★
The Full Monty
★★★★★
Silent Running
★★★★★
Invasion of the Body Snatchers
★★★★★
The Blair Witch Project
★★★★★
The Proposition
★★★★★
Citizen Kane
★★★★★
Scream
★★★★★
Badlands
★★★★★
Sunset Boulevard
★★★★★
City of God
★★★★★
Cloud Atlas
★★★★★
Once Upon a Time in America
★★★★★
The Breakfast Club
★★★★★
In the Valley of Elah
★★★★★
A.I. Artificial Intelligence
★★★★★
Psycho
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
29