Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
nathanielr
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for nathanielr
Watched
17
Diary
16
Reviews
6
Ratings
16
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Cabaret
★★★★★
The Hours
★★★★½
Starlet
★★★★
How to Survive a Plague
★★★★
Yossi & Jagger
★★★★
Oslo, August 31st
★★★½
Looper
★★★½
28 Hotel Rooms
★★★
Pitch Perfect
★★★
Take This Waltz
★★★
Dreamgirls
★★★
Yossi
★★½
Camp
★★½
Arbitrage
★★½
Kon-Tiki
★★
Side Effects
★½