Letterboxd — Your life in film
Sign In
Create Account
Films
Lists
People
Username or Email
Password
Remember me
Reset password
×
Search:
Niall Blackie
Profile
Activity
Films
Diary
Watchlist
Lists
Likes
Tags
Network
RSS feed for Niall
Watched
700
Diary
308
Reviews
700
Ratings
700
Sort by
Rating
Added
Release
Name
Popular
Rating
Show
All ratings
All ratings
★★★★★
★★★★½
★★★★
★★★½
★★★
★★½
★★
★½
★
½
No rating
Clerks
★★★★★
Alice in Wonderland
★★★★★
A Fish Called Wanda
★★★★★
Django Unchained
★★★★★
Reservoir Dogs
★★★★★
The Lord of the Rings: The Fellowship of…
★★★★★
Donnie Darko
★★★★★
Zatoichi: The Blind Swordsman
★★★★★
Oldboy
★★★★★
The Lord of the Rings: The Return of…
★★★★★
Raiders of the Lost Ark
★★★★★
The Dark Knight
★★★★★
The Imposter
★★★★★
The Dark Knight Rises
★★★★★
Goodfellas
★★★★★
Back to the Future
★★★★★
Winter's Bone
★★★★★
Toy Story 3
★★★★★
Previous
Next
1
2
3
…
39